Strona główna 

 

Autorzy - foto

 

Mam na imię Marek, jestem autorem strony. Korzystam też z pomocy (i materiałów - dzięki!) Kazimierza Narlocha i kilku innych osób. Ponieważ od dłuższego czasu interesuję się bronią pancerną, pomyślałem, że dobrze byłoby trochę zebranych informacji umieścić w sieci. Źródła z których korzystałem to m.in. "Nowa Technika Wojskowa", "Żołnierz Polski", "Niemiecka broń pancerna 1939-1945" Z. Lalak i D. Jędrzejewski, Internet, Encyklopedia broni, "Bojowe wozy LWP" J. Magnuski, "Czołgi niemieckie 1933-45" J.Ledwoch, "Kronika II Wojny Światowej" D. Sommerville, "Fakty i Historia II Wojna Światowa" R. O'Neill, Encyklopedia Techniki Wojskowej, "SS-Czarna Gwardia Hitlera" K. Grunberg, "Wojna Pancerna" J. Piekałkiewicz, autorem sporej części rysunków są J. Wróbel i Marek Ryś. W każdym przypadku, gdy wiem kto jest autorem tekstu, rysunku lub zdjęć umieszczam stosowną informację. Duża część zdjęć jest mojego autorstwa.

   Strony te nie propagują ideologii nazistowskiej III Rzeszy, ich jedynym celem jest prezentacja sprzętu używanego w czasie II w.ś. przez armię niemiecką. Wszystkie przedstawione tu fakty są możliwe do weryfikacji w literaturze  poświęconej wojskowości, m.in. w wyżej wymienionych pozycjach.

 

W sierpniu 2008 strona została przeniesiona na nowy serwer - poprzednia firma hostingowa po ośmiu latach współpracy zażyczyła sobie - nazwijmy to po imieniu - absurdalnej opłaty za serwer - 10-krotna podwyżka ceny! Mam nadzieję, że na nowym serwerze, innej firmy strona utrzyma się dłużej. Zarejestrowałem także domenę: www.panzerpunkt.info - stałym bywalcom  może ona się wydać znajoma, to celowy zabieg - myślę, że dzięki podobnej nazwie będzie łatwiej znaleźć stronę w sieci po przeprowadzce. 

Ponieważ po przeniesieniu strony mogą pojawić się problemy z jej funkcjonowaniem, błędne linki, brak grafik itp - proszę o zgłoszenie problemów, starałem się wszystko przejrzeć, ale jeśli coś nie będzie działać - proszę o maila.

 

Jeśli ktoś chciałby, nawet drobną kwotą wesprzeć utrzymanie strony na serwerze oraz domeny, będę bardzo wdzięczny. Sam utrzymuję stronę od 15 lat - tyle czasu już istnieje! -  każde wsparcie będzie bardzo mile widziane. Proszę o maila (adres poniżej). Dziękuję.

 Przycisku "Donate" nikt nie wcisnął w całej historii strony... możesz być pierwszy! Dzięki!

 If you wish to contribute to my website, you may use the PayPal link. Thank you!

          

Specjalne podziękowania dla Marty,Gabrysi i Oli - za to, że są, tylko dzięki Nim wszystko  ma sens.

 

 

 
Jeśli chciałbyś podzielić się uwagami na temat tej strony napisz: 

Chciałbym podziękować wszystkim, którzy wysłali do mnie e-maile i poświęcili chwilę na wpis do książki gości. Dziękuję za pochwały oraz za rady i sugestie nt. strony. Ponieważ strona jest w ciągłej budowie, staram się by była coraz lepsza. ..
    .
  . .